Երիտասարդական օպերային ծրագրի մենակատար բարիտոն Նավասարդ Հակոբյանը Հյուսթոն Գրանդ Օպերայի (Houston Grand Opera) 34-րդ «Էլեոնոր ՄակՔոլումի երիտասարդ երգիչների մրցույթում գլխավոր մրցանակն է ստացել: Նա զբաղեցրել է առաջին տեղը կստանա $10,000: Երկրորդ տեղում սոպրանո Ամանդա Բատիստան է, ով կվաստակի 5000 դոլար: Երրորդ տեղի համար նախատեսված 3000 դոլար մրցանակը կստանա բաս-բարիտոն Ջոնգվոն Հանը; նա նաև արժանացել է հանդիսատեսի ընտրության մրցանակին։ Այս մասին տեղեկանում ենք orer.eu կայքից։
Ana María Martínez Encourage Award-ի հաղթողը սոպրանո Օլիվիա Սմիթն էր։ Նա կստանա 2000 դոլար մրցանակային գումար: Սմիթը նաև առցանց հեռուստադիտողների ընտրության մրցանակի դափնեկիր էր:
HGO-ի գլխավոր տնօրեն և գործադիր տնօրեն Խորի Դաստորը հայտարարության մեջ նշել է. «HGO-ի Arias-ի 34-րդ համերգը ակնածանք ներշնչող երեկո էր՝ լի գեղեցիկ երաժշտությամբ և ոգևորիչ մրցույթով: Ծագող աստղերը, ովքեր բարձրացան Ուորթեմի բեմ, կրում են այս արվեստի ապագայի բանալիները, և ես ուրախ եմ կիսվել, որ ապագան իսկապես պայծառ է երևում»,։ Նա նաև նշել է, որ երիտասարդ արտիստներն ամեն ինչ բաց թողեցին բեմում և իրենք ապշած էին։
Այս տարվա մրցույթի ժյուրիի անդամներն էին Խորի Դաստորը, սոպրանո Քրիստին Գյորկեն, HGO-ի գեղարվեստական և երաժշտական ղեկավար Պատրիկ Սամերսը և սոպրանո և HGO-ի գեղարվեստական խորհրդատու Անա Մարիա Մարտինեսը:

Houston Grand Opera has announced the winners of its 34th Annual Eleanor McCollum Competition for Young Singers.
First place went to baritone Navasard Hakobyan, who will take come $10,000. Coming in second was soprano Amanda Batista, who will earn $5,000. Taking home the third place prize of $3,000 will be bass-baritone Jongwon Han; he also won the Audience Choice Award, OperaWire reports.
The winner of the Ana María Martínez Encourage Award was soprano Olivia Smith; she will earn $2,000 in prize money. Smith was also the recipient of the Online Viewers’ Choice Award.
“HGO’s 34th Concert of Arias was an awe-inspiring evening, full of beautiful music and spirited competition. The rising stars who took the Wortham stage hold the keys to the future of this artform, and I’m happy to share that the future is looking bright indeed,” said Khori Dastoor, HGO General Director and CEO, in an official statement. “It was a thrill to host the event for both in-theater and at-home audiences. The Wortham was positively buzzing with excitement. These young artists left everything out on the stage. We were all blown away.”
The judges for this year’s competition included Dastoor, soprano Christine Goerke, HGO Artistic and Music Director Patrick Summers, and soprano and HGO Artistic Advisor Ana María Martínez.