25.01.2022. Կորոնավիրուսի 1332  նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 6 քաղաքացի
Հայաստանում հունվարի 24-ին կատարվել է 5713 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1332  նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 155 հիվանդ, մահվան 6 դեպք է արձանագրվել։ Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում հունվարի 25-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 353731 դեպք, որոնցից 334549 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 9625 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8032 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1525 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 1,332 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 353,731 as of 11 a.m. Tuesday, January 25, the Ministry of Health reports.
Overall, 5,713 Covid-19 tests were conducted on January 24.
155 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 334,549.
Four new Covid-19 deaths have been reported in the country. The death toll stands at 8,032. The figure does not include the deaths of 1,525 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 9,625 active cases. As many as 2,685,238 tests have been performed in the country since the disease outbreak.