25.01.2022. Կորոնավիրուսի 1332  նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 6 քաղաքացի
Հայաստանում հունվարի 24-ին կատարվել է 5713 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1332  նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 155 հիվանդ, մահվան 6 դեպք է արձանագրվել։ Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում հունվարի 25-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 353731 դեպք, որոնցից 334549 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 9625 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8032 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1525 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

25.01.2022. В Армении подтверждено 1332 новых случая COVID-19, скончались 6 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1332 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 5713 тестах), выздоровели 155 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 6 человек, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1525.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 25 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 353731.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 334549. На данный момент получают лечение 9625 пациентов.