Դատական նիստը հետաձգվեց. Ռոբերտ Քոչարյանը թեստավորվել է
Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, հետաձգեց ԵԴ/0253/01/19 գործով քննությունը։ Դատական նիստին ներկա չէին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը և «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանը։
Ինչպես տեղեկացրեց Ռ․ Քոչարյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանը, նախագահի ընտանիքի անդամների մոտ ախտորոշվել է կորոնավիրուսային վարակ, և ինքը՝ որպես կոնտակտավոր անձ, թեստ է հանձնել, որի արդյունքը կլինի այսօր երեկոյան։
Արմեն Գևորգյանի պաշտպան Լուսինե Սահակյանն, իր հերթին, տեղեկացրեց, որ Գևորգյանը հեռակա կարգով մասնակցում է ԵԽԽՎ լիագումար նիստին։ Պաշտպանը նաև հիշեցրեց, որ հունվարի 24-28-ը Ստրասբուրգում նախատեսված նիստի մասին դատարանին նախապես տեղեկացրել են։
Այսօրվա դատական նիստը հետաձգվեց և նախնական նշանակվեց փետրվարի 1-ին՝ կախված Ռոբերտ Քոչարյանի թեստի արդյունքից։

Судебное заседание отложено: Роберт Кочарян сдал тест на коронавирус
Суд общей юрисдикции города Ереван под председательством судьи Анны Данибекян отложил судебное заседание по делу ED/0253/01/19.
На заседании суда не присутствовали второй президент Армении Роберт Кочарян и депутат Национального Собрания от фракции «Армения» Армен Геворкян.
Как сообщил адвокат второго президента Армении Роберта Кочаряна – Айк Алумян, у членов семьи Кочаряна был диагностирован коронавирус, и он, как контактировавший, сдал тест, результат которого будет известен сегодня вечером.
Адвокат Армена Геворкяна Лусине Саакян, в свою очередь, сообщила, что Геворкян в дистанционном режиме принимает участие в пленарном заседании ПАСЕ. Адвокат напомнила также, что суд был предварительно проинформирован о намеченной в Страсбурге 24-28 января сессии.
Сегодняшнее судебное заседание отложено, следующее заседание предварительно назначено на 1 февраля, в зависимости от результатов теста Роберта Кочаряна.