26.01.2022. Կորոնավիրուսի 1931 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 1 քաղաքացի
Հայաստանում հունվարի 25-ին կատարվել է 7721 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1931 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 147 հիվանդ, մահվան 1 դեպք է արձանագրվել։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում հունվարի 26-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 355 662 դեպք, որոնցից 334 696 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 11 408 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8033 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1525 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

26.01.2022. В Армении подтвержден 1931 новый случай заражения COVID-19, скончался 1 человек
За минувшие сутки в Армении подтвержден 1931 новый случай заражения коронавирусом (при проведенном 7721 тесте), выздоровели 147 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончался 1 человек.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 26 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 355 662.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 334 696. На данный момент получают лечение 11 408 пациентов.
Число случаев с летальным исходом составило 8033. При этом зарегистрированы случаи смерти, когда, согласно сообщению Минздрава РА, у пациентов был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1525.