26.01.2022. Արցախում կորոնավիրուսի 17 նոր դեպք է գրանցվել, 2 հիվանդ մահացել է
Արցախի Հանրապետությունում հունվարի 25-ին կատարվել է 108 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 17 նոր դեպք է գրանցվել:
Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում  26 վարակակիր: Բժիշկները 7 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր,14-ինը՝ ծանր: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
Արձանագրվել է 2 մահվան դեպք։
2022 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 1652 քաղաքացու հետազոտություն, որից 129-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

26.01.2022. В Арцахе выявлено 17 новых случаев заражения коронавирусом, 2 человека скончались
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 25 января проведено 108 лабораторных обследований, в результате чего выявлено 17 новых случаев заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 26 носителей вируса.
Состояние здоровья 7 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 14 – как тяжелое. При этом пациенты с легким течением болезни получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Зарегистрировано 2 случая смерти.
В общей сложности в Арцахе с начала 2022 года были обследованы 1652 человека, у 129 из них был выявлен коронавирус.