28.01.2021.  Վարանդայից հայտնաբերվել է զինծառայողի աճյուն
2020 թվականի ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց աճյունների (մասունքների) որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով իրականացվել է Վարանդայի (Ֆիզուլի) շրջանում: Արցախի Հանրապետության ՆԳՆ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունից հայտնում են, որ փրկարարները հայտնաբերել ու տարհանել են ևս մեկ հայ զինծառայողի (ռազմական գործողությունների մասնակից պահեստազորային, կամավորական) աճյուն:
Նրա ինքությունը կհաստատվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
Հիշեցնենք, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր որոնողական աշխատանքների և ադրբեջանական կողմի հետ դիերի փոխանակման արդյունքում հաստատվել է ընդհանուր 1709 աճյուն:
Որոնողական աշխատանքների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն:

An Artsakh search and rescue team on Friday found the remains of another fallen soldier as a result of the search operations for casualties of the 2020 Artsakh war.
The remains were retrieved from the Azerbaijani-occupied Varanda (Fizuli) region, the State Service of Emergency Situations said.
The body is yet to be identified through a forensic medical examination. The future directions of the search operations will be communicated further, it noted.
Since the end of hostilities in November 2020, a total of 1,709  bodies of Armenian troops and civilians have been found and recovered from the Artsakh territories occupied by Azerbaijan.