Քանյե Ուեսթին թույլ չեն տալու առանց ամբողջական պատվաստումների հյուրախաղերի ժամանակել Ավստրալիա
Ավստրալիայի վարչապետ Սքոթ Մորիսոնը նախազգուշացրել է ամերիկացի երգիչ Քանյե Ուեսթին Ավստրալիայում նախատեսված համերգներից առաջ COVID-19-ի դեմ պատվաստումների ամբողջական կուրսն ավարտելու անհրաժեշտության մասին։
«Կանոնները հետևյալն են՝ դուք պետք է լիարժեք պատվաստված լինեք, դրանք վերաբերում են բոլորին, և մենք վերջերս հաստատեցինք դա։ Կարևոր չէ, թե ով եք դուք, սրանք կանոններ են։ Հետևե՛ք կանոններին և կարող եք գալ։ Եթե չհետևեք կանոններին, դուք չեք կարողանա ժամանել Ավստրալիա»,-The Guardian-ը մեջբերում է արել Մորիսոնից:
Մորիսոնի նախազգուշացումը հնչել երկու շաբաթ անց այն բանից հետո, երբ Ավստրալիայի իշխանությունները երկրից արտաքսեցին չպատվաստված սերբ թենիսիստ Նովակ Ջոկովիչին՝ թույլ չտալով նրան խաղալ Ավստրալիայի բաց առաջնությունում:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Քանյե Ուեսթը ծրագրում է մարտին մի քանի համերգներ անցկացնել Ավստրալիայի մարզադաշտերում։
Երաժշտի գործակալները դեռ չեն մեկնաբանել Ավստրալիայի վարչապետի հայտարարությունները։ Ըստ The Guardian-ի՝ երգչի պատվաստվածության կարգավիճակն անհայտ է:

Australian Prime Minister tells Kanye West he must be fully vaccinated to enter the country
Hip-hop artist Kanye West will have to be fully vaccinated if he wants to play concerts in Australia, Prime Minister Scott Morrison said on Saturday, after media said the performer planned an Australian tour in March., Reuters reported.
The warning comes just two weeks after tennis superstar Novak Djokovic’s hopes for a Grand Slam title were dashed when a court upheld the government’s decision to cancel his visa over COVID-19 rules and his unvaccinated status.
“The rules are you have to be fully vaccinated,” Morrison told a news conference. “They apply to everybody, as people have seen most recently. It doesn’t matter who you are, they are the rules. Follow the rules — you can come. You don’t follow the rules, you can’t.”
Morrison’s remarks followed a report on Friday in the Sydney Morning Herald newspaper, citing industry sources, that said West planned to play stadium concerts in Australia in March.