Ջորջ Սորոսը 125 մլն դոլար է ներդրել դեմոկարտներին աջակցելու համար
Միլիարդատեր Ջորջ Սորոսը, որը պարբերաբար գումար է նվիրաբերում ԱՄՆ Դեմոկրատական կուսակցությանը, 125 միլիոն դոլար է ուղարկել 2022 թվականի նոյեմբերի միջանկյալ ընտրություններում դեմոկրատներին աջակցելու համար: Լուրը  հայտնում է Fox Business-ը։
Ըստ պարբերականի՝ գումարը կուղղվի այն կազմակերպությունների ֆինանսավորմանը, որոնք անմիջականորեն կապված չեն թեկնածուների նախընտրական շտաբի հետ և օրենքով սահմանափակված չեն ֆինանսավորում ստանալու հարցում, սակայն մասնակցում են թեկնածուի համար անհրաժեշտ հասարակական կարծիքի ձևավորմանը։
Սորոսը նշել է, որ փողի նոր ներարկումը կաջակցի թեկնածուների դեմոկրատական շարժմանը՝ «անկախ քաղաքական կուսակցությունից»։ Նա նաև ասել է, գումար է ներդնում «ամերիկյան ժողովրդավարության ենթակառուցվածքի ամրապնդման համար, որն ուղղված է ձայնի իրավունքի և քաղաքացիական մասնակցության մակարդակի բարձրացմանը, քաղաքացիական իրավունքների և ազատությունների իրացմանը, ինպես նաև օրենքների գերակայությանը»:

George Soros pumps $125M into super PAC to help Democrats in November's midterms
Billionaire philanthropist and Democratic mega donor George Soros is pumping $125 million into a super PAC to support Democrats running in November's midterm elections and beyond, Fox Business reports.
The 91-year-old Soros, who made his fortune in hedge funds, is infusing the money into the Democracy PAC, which he set up in 2019 to serve as his main political action committee to support Democratic causes, candidates and committees. Soros channeled roughly $80 million into the group during the 2020 cycle.
Soros said the massive new infusion of money will back pro-democracy "causes and candidates, regardless of political party" who are invested in "strengthening the infrastructure of American democracy: voting rights and civic participation, civil rights and liberties, and the rule of law."
Soros, who shared his statement first with Politico, added that the money was designed as "long-term investment" that would support efforts well past November’s midterms.