31.01.2022. Կորոնավիրուսի 1362 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 9 քաղաքացի
Հայաստանում հունվարի 30-ին կատարվել է 4673 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1362 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 286 հիվանդ, մահվան 9 դեպք է արձանագրվել։ Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում հունվարի 31-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 367795 դեպք, որոնցից 336005 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 22202 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8053 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1535 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

31.01.2022. В Армении подтверждено 1362 новых случая заражения COVID-19, скончались 9 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1362 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 4673 тестах), выздоровели 286 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 9 человека, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1535.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 31 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 367795.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 336005. На данный момент получают лечение 22202 пациента.