31.01.2022. Կորոնավիրուսի 1362 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 9 քաղաքացի
Հայաստանում հունվարի 30-ին կատարվել է 4673 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1362 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 286 հիվանդ, մահվան 9 դեպք է արձանագրվել։ Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում հունվարի 31-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 367795 դեպք, որոնցից 336005 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 22202 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8053 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1535 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 1,362 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 367,795 as of 11 a.m. Monday, January 31, the Ministry of Health reports.
Overall, 4,673 Covid-19 tests were conducted on January 29.
286 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 336,005.
Seven new Covid-19 deaths have been reported in the country, taking the death toll to 8,053. The figure does not include the deaths of 1,535 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 22,202 active cases. As many as 2,726,988 tests have been performed in the country since the disease outbreak.