02.02.2022. Կորոնավիրուսի 3956 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 7 քաղաքացի
Հայաստանում փետրվարի 1-ին կատարվել է 9658 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3956 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 5276 հիվանդ, մահվան 7 դեպք է արձանագրվել։ Մահացածներից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 2-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 374878 դեպք, որոնցից 341355 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 23923 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8060 դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1540 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

02.02.2022. В Армении подтверждено 3956 новых случаев заражения COVID-19, скончались 7 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 3956 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 9658 тестах), выздоровели 5276 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 7 человек, у 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1540.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 2 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 374878.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 341355. На данный момент получают лечение 23923 пациента.