02.02.2022. Կորոնավիրուսի 3956 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 7 քաղաքացի
Հայաստանում փետրվարի 1-ին կատարվել է 9658 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3956 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 5276 հիվանդ, մահվան 7 դեպք է արձանագրվել։ Մահացածներից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 2-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 374878 դեպք, որոնցից 341355 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 23923 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8060 դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1540 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 3,956 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 374,878 as of 11 a.m. Wednesday, February 2, the Ministry of Health reports.
Overall, 9,658 Covid-19 tests were conducted on February 1.
5,276 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 341,355.
4 new Covid-19 deaths have been reported in the country, taking the death toll to 8,060. The figure does not include the deaths of 1,540 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 23,923 active cases. As many as 2,744,536 tests have been performed in the country since the disease outbreak.