Արցախի Հանրապետությունում փետրվարի 1-ին կատարվել է 142 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 38 նոր դեպք է գրանցվել:
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 23 վարակակիր: Բժիշկները 3 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 16-ինը՝ ծանր: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2022 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2206 քաղաքացու հետազոտություն, որից 244-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

02.02.2022. В Арцахе выявлено 38 новых случаев заражения коронавирусом
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 1 февраля проведено 142 лабораторных обследования, в результате чего выявлено 38 новых случаев заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 23 носителя вируса.
Состояние здоровья 3 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 16 – как тяжелое. При этом пациенты с легким течением болезни получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В общей сложности в Арцахе с начала 2022 года были обследованы 2206 человек, у 244 из них был выявлен коронавирус.