Թաղավարդի ուղղությամբ ադրբեջանցիների արձակած կրակոցներից վնասվել են առանձնատներ ու ավտոմեքենաներ
Արցախի Հանրապետության քննչական կոմիտեն հայտնում է, որ Թաղավարդ գյուղի ուղղությամբ ադրբեջանցիների արձակած կրակոցների հետևանքով վնասվել էին բնակիչների առանձնատներ, ավտոմեքենաները, բնակիչներից մեկի խոշոր եղջերավոր անասունը։ Ազգային ատելության շարժառիթով կատարված հանցագործությունների հիմքով հարուցվել են քրեական գործեր։
«ԱՀ ՔԿ տարածքային քննչական վարչության Մարտունու շրջանի քննչական բաժնում վարույթ են ընդունվել ԱՀ Մարտունու շրջանի Թաղավարդ գյուղում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերից անհայտ անձի /անձանց/ կողմից հանրավտանգ եղանակով, ազգային ատելության շարժառիթով, դիտավորությամբ 2021թ. հունվարի 10-ին՝ ժամը 14:00-ի սահմաններում, հրաձգային զինատեսակներից Թաղավարդ գյուղի ուղղությամբ կրակոցներ արձակելու և նույն համայնքի 1999թ. ծնված բնակչի առանձնատանը զգալի չափերի գույքային վնաս պատճառելու, 1956թ. ծնված բնակչին պատկանող ավտոմեքենաներից մեկը ոչնչացնելու, իսկ մյուսը վնասելու արդյունքում խոշոր չափերի գույքային վնաս պատճառելու, ինչպես նաև 1955թ. ծնված բնակչի խոշոր եղջերավոր անասունը վնասելու և զգալի չափերի գույքային վնաս պատճառելու դեպքերի առթիվ ԱՀ քրեական օրենսգրքի 33-191 հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 4-րդ կետերով հարուցված քրեական գործերը։

Из-за выстрелов Азербайджана в направлении Тагаварда повреждены дома и автомобили – СК Арцаха
Следственный комитет Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) сообщает, что  в результате произведенных азербайджанцами выстрелов в направлении села Тагавард были повреждены дома и автомобили местных жителей, а также пострадал крупный рогатый скот одного из жителей.
По факту преступлений, совершенных по мотиву национальной ненависти, были возбуждены уголовные дела, которые приняты к производству в следственном отделе по Мартунинскому району.
Согласно информации СК, 10 января, около 14:00, неизвестный (неизвестные лица) с азербайджанских позиций умышленно, на почве национальной ненависти, из стрелкового оружия открыл(и) огонь по селу Тагавард, в результате чего причинили имущественный ущерб в значительном размере дому жителя той же общины (1999 г.р.), а также нанесли крупный ущерб другому жителю (1956 г.р.), уничтожив один из принадлежащих ему автомобилей и повредив другую машину.
Кроме того, пострадал крупный рогатый скот местного жителя (1955 г.р.).
По упомянутым фактам возбуждены уголовные дела по пунктам 1 и 4 части 2  статьи 33-191 УК Республики Арцах, которые приняты следственным отделом по Мартунинскому району к производству.