03.02.2022. Կորոնավիրուսի 4388 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 8 քաղաքացի
Հայաստանում  փետրվարի 2-ին կատարվել է 9595 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4388 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 2359 հիվանդ, մահվան 8 դեպք է արձանագրվել։ Մահացածներից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 3-ի դրությամբ  հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 379266 դեպք, որոնցից 343714 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 25944 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով  մահվան 8065 դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1543 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 4,388 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 379,266 as of 11 a.m. Thursday, February 3, the Ministry of Health reports.
Overall, 9,595 Covid-19 tests were conducted on February 2.
2,359 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 343,714.
5 new Covid-19 deaths have been reported in the country, taking the death toll to 8,065. The figure does not include the deaths of 1,543 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 25,944 active cases. As many as 2,754,131 tests have been performed in the country since the disease outbreak.