03.02.2022. Կորոնավիրուսի 4388 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 8 քաղաքացի
Հայաստանում փետրվարի 2-ին կատարվել է 9595 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 4388 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 2359 հիվանդ, մահվան 8 դեպք է արձանագրվել։ Մահացածներից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 3-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 379266 դեպք, որոնցից 343714 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 25944 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8065 դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1543 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

03.02.2022. В Армении подтверждено 4388 новых случаев заражения COVID-19, скончались 8 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 4388 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 9595 тестах), выздоровели 2359 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 8 человек, у 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1543.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга, 3 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 379266.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 343714. На данный момент получают лечение 25944 пациента.