Այսօր Երևանում տեղի է ունեցել հայ-ավստրիական գործարար համաժողովի բացումը, որին մասնակցել են Հայաստանի ԱԳ Հայաստանի և Ավստրիայի ԱԳ նախարարներ Արարատ Միրզոյանը և Ալեքսանդր Շալենբերգը։
«Այս համաժողովը իսկապես հրաշալի առիթ է` հայ-ավստրիական տնտեսական հարաբերություններում առկա մակարդակը ֆիքսելու, այն ավելի խորացնելու և փոխշահավետ նոր գործարար հարաբերություններ հաստատելու և, ընդհանուր առմամբ, մեր երկրների միջև տնտեսական հարաբերությունները նոր որակի բերելու համար»,-ասել է Արարատ Միրզոյանը։
Գործարար համաժողովի ընթացքում ստորագրվել են Հայ-ավստրիական առևտրատնտեսական և գիտատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 8-րդ նիստի արձանագրությունը, ինչպես նաև համագործակցության հուշագրեր՝ հայկական ու ավստրիական ընկերությունների միջև:
Հիշեցնենք, որ փետրվարի 2-3-ն աշխատանքային այցով Երևանում է գտնվում Ավստրիայի եվրոպական և արտաքին գործերի դաշնային նախարար Ալեքսանդր Շալենբերգի հետ:

В Ереване открылся армяно-австрийский бизнес-форум
В Ереване сегодня состоялось открытие армяно-австрийского бизнес-форума, в котором приняли участие также главы МИД Армении и Австрии Арарат Мирзоян и Александр Шалленберг.
«Этот форум является действительно прекрасным поводом для углубления армяно-австрийских экономических отношений, установления новых взаимовыгодных бизнес-связей и придания экономическим отношениям между двумя странами нового качества в целом», – отметил Арарат Мирзоян.
В рамках армяно-австрийского бизнес-форума были подписаны два меморандума о сотрудничестве между армянскими и австрийскими компаниями.
Напомним, 2-3 февраля в Армении с рабочим визитом находится Федеральный министр по европейским и международным вопросам Австрии Александр Шалленберг.