Արցախի Հանրապետությունում փետրվարի 4-ին կատարվել 190 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 74 նոր դեպք է գրանցվել:
Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 23 վարակակիր: Բժիշկները 5 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 15-ինը՝ ծանր: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2022 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2715 քաղաքացու հետազոտություն, որից 421-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 4 февраля проведено 190 лабораторных обследований, в результате чего выявлено 74 новых случая заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 23 носителя вируса.
Состояние здоровья 5 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 15 – как тяжелое. При этом пациенты с легким течением болезни получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В общей сложности в Арцахе с начала 2022 года были обследованы 2715 человек, у 421 из них был выявлен коронавирус.