Էրդողանը կմասնակցի 2023 թվականին կայանալիք նախագահական ընտրություններին
Թուրքիայի գործող նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը լինելու է «Ժողովրդի դաշինք»-ի թեկնածուն 2023 թվականի նախագահական ընտրություններում։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է դաշինքի կազմում ընդգրկված «Ազգային շարժում» կուսակցության ղեկավար Դևլեթ Բահչելին։
Երկրում հաջորդ համընդհանուր ընտրությունները՝  նախագահական, խորհրդարանական, տեղի կունենան 2023 թվականի հունիսին։  Իշխող «Արդարություն և զարգացում» և «Ազգային շարժում» կուսակցությունները ավելի ստեղծել էին «Ժողովրդի դաշինք»:
«Մեր նախագահի թեկնածուն պարզ է՝ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն է: Ես հավատում եմ, որ պարոն Էրդողանը մեծ տարբերությամբ կհաղթի 2023 թվականի հունիսին կայանալիք ընտրություններում, և «Ժողովրդի դաշինքը» նույնպես նոր հաղթանակ կտանի»,- նրա խոսքը մեջբերել է Star թերթը։

Эрдоган выдвинет свою кандидатуру на выборах президента Турции в 2023 году
Нынешний президент Турции Тайип Эрдоган будет кандидатом от "Альянса народа" на президентских выборах в 2023 году, заявил глава входящей в альянс Партии Национального движения Девлет Бахчели. Об этом пишет РИА Новости.
Очередные всеобщие выборы в стране — одновременно президентские и парламентские — состоятся в Турции в июне 2023 года. Правящая Партия справедливости и развития (ПСР) и Партия национального движения (ПНД) ранее сформировали "Альянс народа".
"Наш кандидат в президенты ясен, это Реджеп Тайип Эрдоган. Я верю, что господин Эрдоган победит с большим отрывом на выборах в июне 2023 года, и "Альянс народа" также одержит новую победу", - приводит слова Бахчели газета Star.