Իրավապաշտպան. Հայտարարում եմ հավաք Հայաստանում ԵՄ ներկայացուցչության առջև
Այդ նպատակով հինգշաբթի օրը՝ փետրվարի 10-ին ժամը 14:00-ին, ես հայտարարում եմ հավաք Հայաստանում Եվրոպական Միության ներկայացուցչության առջև։ Այդ մարդիկ պետք է պատասխանատվություն ստանձնեն իրենց գնահատականների համար»։
Հիշեցնենք՝ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Դավիթ Արղամանյանի նախագահությամբ, բավարարել է Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Բորիս Բախշիյանի նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց ընտրելու մասին ԱԱԾ քննիչի միջնորդությունը։
ՀՀ գլխավոր դատախազը ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում քննվող քրեական գործի շրջանակներում, օրենքով սահմանված կարգով, ՀՀ ԲԴԽ-ին ներկայացրել է Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Բորիս Բախշիյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն և նրան ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու միջնորդություններ, որոնք ԲԴԽ-ի կողմից բավարարվել են։

Human rights activist Ruben Melikyan announced an assembly outside the office of the European Union Delegation in Yerevan on February 10, following the arrest of judge Boris Bakhshiyan.
Judge Davit Arghamanyan of the Syunik Court of General Jurisdiction on Monday granted a motion of the National Security Service (NSS) to arrest Bakhshiyan, who had earlier ordered the release of jailed opposition figure and war veteran Ashot Minasyan.
"Davit Arghamanyan ruled to arrest judge Bakhshiyan for 2 months. I have no more questions to the Armenian authorities, since everything is clear here. But I have questions and something to say to those who have recorded "democratic progress" in Armenia,” Melikyan wrote on Facebook.
“To this end, we will gather in front of the office of the EU Delegation in Armenia on Thursday, February 10, at 2pm. Those people must take accountability for their assessments,” he said.