08.02.2022. Կորոնավիրուսի 2486 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 6 քաղաքացի
Հայաստանում փետրվարի 7-ին կատարվել է 6807 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2486 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 3180 հիվանդ, մահվան 6 դեպք է արձանագրվել։ Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 8-ի դրությամբ  հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 394 074 դեպք, որոնցից  356 165  առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 28 251 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով  մահվան 8102  դեպք է արձանագրվել:  Մահվան ևս 1556 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

08.02.2022. В Армении подтверждено 2486 новых случаев заражения COVID-19, скончались 6 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 2486 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6807 тестах), выздоровели 3180 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 6 человек, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1556.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 8 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 394 074.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 356 165. На данный момент получает лечение 28 251пациент.