09.02.2022. Կորոնավիրուսի 2811 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 6 քաղաքացի
Հայաստանում փետրվարի 8-ին կատարվել է 7297 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2811 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 3291 հիվանդ, մահվան 6 դեպք է արձանագրվել։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 9-ի դրությամբ  հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 396 885 դեպք, որոնցից  359 456 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 27 762 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով  մահվան 8108  դեպք է արձանագրվել:  Մահվան ևս 1556 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

09.02.2022. В Армении подтверждено 2811 новых случаев заражения COVID-19, скончались 6 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 2811 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 7297 тестах), выздоровел 3291 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 6 человек.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 9 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 396 885.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 359 456. На данный момент получают лечение 27 762 пациента.
Число случаев с летальным исходом составило 8108. Зарегистрированы также случаи смерти, когда, согласно сообщению министерства здравоохранения РА, у пациентов был зарегистрирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1556.