10.02.2022. Կորոնավիրուսի 2842 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 7 քաղաքացի
Հայաստանում փետրվարի 9-ին կատարվել է 7636 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2842 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 2548 հիվանդ, մահվան 7 դեպք է արձանագրվել։Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 10-ի դրությամբ  հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 399 727  դեպք, որոնցից  362 004  առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում  28 040 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով  մահվան 8114  դեպք է արձանագրվել:  Մահվան ևս 1560  դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

10.02.2022. В Армении подтверждено 2842 новых случая заражения COVID-19, скончались 7 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 2842 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 7636 тестах), выздоровели 2548 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 7 человек, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1560.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга, 10 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 399 727.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 362 004. На данный момент получают лечение 28 040 пациентов.