Դուդուկի հնչյունների ներքո ԵՄ դեսպանատան դիմաց հարգեցին ժողովրդավարության հիշատակը
ԵՄ հայաստանյան ներկայացուցչության դիմաց այսօր մի քանի քաղաքացիներ վառած մոմեր դրեցին, ծաղիկներ խոնրահեցին ժողովրդավարության  հիշատակին։
Նրանք ԵՄ ներկայացուցչության ցանկապատի դիմաց տեղադրել են սև ժապավենի մեջ առնված մի ցուցանակ, որի վրա գրված է «Ժողովրդավարություն»։ Ակցիայի մասնակիցներն իրենց ձեռքերում ունեն «R.I.P Democracy Armenia», «Go home» գրությամբ ցուցապաստառներ։
«Մենք որոշել ենք այստեղ կատարել հարգանքի տուրք նվիրված Հայաստանում երբեմնի ժողովրդավարությանը, որը վախճանվեց գործող ռեժիմի ու տիկնոջ գործունեության արդյունքում»,-հայտարարեց ակցիայի մասնակիցներից մեկը՝ ի նկատի ունենալով ԵՄ դեսպան Անդրեա Վիկտորինին։
Հայտարարությունից հետո դուդուկահարը նվագեց մի երաժշտություն, որը հնչում է հոգեհանգստյան արարողությունների ժամանակ։

Память демократии почтили перед представительством ЕС в Армении под звуки дудука
К представительству Евросоюза в Армении сегодня несколько граждан принесли зажженные свечи, возложили цветы в память о демократии.
У забора представительства ЕС они повесили увенчанную черной лентой табличку с надписью «Демократия». В руках у участников акции плакаты с надписями «R.I.P Democracy Armenia», «Go home».
«Мы решили здесь воздать дань уважения памяти некогда существующей в Армении и почившей в результате деятельности нынешнего режима и сей женщины (главы делегации ЕС в Армении, посла А. Викторин. – Ред.) демократии», – сказал один из участников акции.