11.02.2022. Կորոնավիրուսի 2676 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 38 քաղաքացի
Հայաստանում փետրվարի 10-ին կատարվել է 6743 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2676 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 3658 հիվանդ, մահվան 38 դեպք է արձանագրվել։ Մահացածներից 7-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 11-ի դրությամբ  հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 402403 դեպք, որոնցից 365 662 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 27 029 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով  մահվան 8145  դեպք է արձանագրվել:  Մահվան ևս 1567  դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

11.02.2022. В Армении подтверждено 2676 новых случаев заражения COVID-19, скончались 38 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 2676 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6743 тестах), выздоровели 3658 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 38 человек, у 7 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1567.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 11 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 402403.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 365 662. На данный момент получают лечение 27 029 пациентов.