12.02.2022. Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 223 դեպք, մահացել է 1 քաղաքացի
Արցախի Հանրապետությունում փետրվարի 11-ին կատարվել է 497 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 223 դեպք է գրանցվել, այդ թվում երեխաներ։
ԱՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 47 վարակակիր: Գրանցվել է մահվան 1 դեպք։
Այսպիսով, 2022 թվականին կատարվել է 5054 թեստավորում,հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 1491 դեպք: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 21 դեպք է արձանագրվել:

12.02.2022. В Арцахе выявлено 223 новых случая заражения коронавирусом, скончался 1 человек
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 11 февраля проведено 497 лабораторных обследований, в результате чего выявлено 223 новых случая заражения коронавирусом, среди заболевших – дети.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 47 носителей вируса. Зарегистрирован 1 случай летального исхода.
В общей сложности в Арцахе с начала 2022 года было проведено 5054 обследования, выявлен 1491 случай заражения коронавирусом.