Ծանր վիրավորանքի» հերթական գործն է կարվում։ Այս անգամ գործը վերաբերում է Ազգային ժողովում դեկտեմբերի 25-ին հրավիրված խորհրդարանական լսումների ժամանակ Վայոց Ձորի նախկին մարզպետ, Լեհաստանում ՀՀ նախկին դեսպան, Սահմանադրական դատարանի աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանի ելույթին։ Այս մասին տեղեկացնում է Ռուբեն Մելիքյանը։
«Այդ փաստի առթիվ հարուցված քրգործով պարոն Ղազարյանը հրավիրված է որպես… վկա։ Ոչ թե «կասկածյալ-վկա» (այսպես կոչված՝ «Էկլեի վկա»), այլ պարզ, հասարակ վկա։ Երևի պատճառն այն է, որ վկա Ղազարյանը շատ լավ ճանաչում է ապագա մեղադրյալ Ղազարյանին։
Մի խոսքով՝ հերթական գործը, որը «փայլուն» ապացուցում է Հայաստանում «ժողովրդավարության առաջընթացը»։Հարցաքննությունը՝ առաջիկա երկուշաբթի օրը։
Հ.Գ. Այս խայտառակության համար մեծապես պատասխանատու է ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակությունը՝ դեսպան Վիկտորինի գլխավորությամբ։ Նրանց լռությունը քպ-ականներն ընկալում են որպես «ժողովրդավարության նոր առաջընթացների» կանաչ լույս»-գրել է իրավապաշտպանը։

Рубен Меликян: Шьется очередное дело о «тяжком оскорблении»
Шьется очередное дело о «тяжком оскорблении». На этот раз речь идет о выступлении бывшего губернатора Вайоцдзорской области, экс-посла Армении в Польше, бывшего руководителя аппарата Конституционного суда РА Эдгара Казаряна на парламентских слушаниях, созванных 25 декабря в Национальном Собрании. Об этом сообщил на своей странице в Facebook правозащитник Рубен Меликян.
«Причем в рамках уголовного дела, возбужденного по данному факту, господин Казарян вызван в качестве … свидетеля.
Не «подозреваемый-свидетель», а простой, обычный свидетель. Причина в том, что свидетель Казарян очень хорошо знает будущего обвиняемого Казаряна.
Одним словом, очередной случай, который «блестяще» доказывает «прогресс демократии» в Армении.
Допрос – в ближайший понедельник.
P.S. Большую же ответственность за этот позор несет делегация ЕС во главе с послом Викторин. Их молчание воспринимается членами партии «Гражданский договор» как зеленый свет для «нового прогресса демократии».