12.02.2022. Կորոնավիրուսի 2402 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 14 քաղաքացի
Հայաստանում փետրվարի 11-ին կատարվել է 7249 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2402 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 4610 հիվանդ, մահվան 14 դեպք է արձանագրվել։ Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 12-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 404 805 դեպք, որոնցից 370 272 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 24 807 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8157 դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1569 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

12.02.2022. В Армении подтверждено 2402 новых случая заражения COVID-19, скончались 14 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 2402 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 7249 тестах), выздоровели 4610 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 14 человек, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1569.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 12 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 404 805.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 370 272. На данный момент получают лечение 24 807 пациентов.