16.02.2022. Կորոնավիրուսի 1774 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 34  քաղաքացի
Հայաստանում փետրվարի 15-ին կատարվել է 6630 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1774 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 2574 հիվանդ, մահվան 34  դեպք է արձանագրվել։ Մահացածներից 6-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 16-ի դրությամբ  հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  410 155 դեպք, որոնցից 381 70  առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 18 645 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8229 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1581դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

16.02.2022. В Армении подтверждено 1774 новых случая заражения COVID-19, скончались 34 человека
За минувшие сутки в Армении подтверждено 1774 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 6630 тестах), выздоровели 2574 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 34 человека, у 6 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1581.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 16 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 410 155.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 381 70. На данный момент получают лечение 18 645 пациентов.