«Ժողովուրդ». Անդրանիկ Փիլոյանը ԱԻՆ համակարգը լցնում է ՊՆ կամ ոստիկանության կադրերով
«Շուրջ 27 տարի Պաշտպանության նախարարությունում աշխատած ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար Անդրանիկ Փիլոյանը, «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով, համակարգը լցնում է ՊՆ կամ Ոստիկանության կադրերով:
Մասնավորապես, 2021թ. ապրիլի 25-ից օգոստոսի 2-ը լինելով ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարար՝ նա համակարգ է բերել ՀՀ Պն իր մտերիմ կադրերին, ինչը Արտակարգ իրավիճակների նախարարության աշխատակիցների մոտ լուրջ մտահոգությունների տեղիք է տալիս, թե ինչու են ՊՆ կադրերին տեղափոխում Արտակարգ իրավիճակների նախարարություն և պաշտոնների նշանակում, իսկ համակարգում երկար տարիներ աշխատած անձանց որևէ կերպ չեն խրախուսում:
Իսկ կոնկրետ ու՞մ է Փիլոյանը Պն-ից բերել Արտակարգ իրավիճակների նախարարություն: «Ժողովուրդ» օրաթերին հայտնի դարձավ, որ Կոտայքի մարզի թիվ 45 հրշեջ փրկարարական ջոկատի հրամանատար Հովհաննես Աբգարյանը Փիլոյանի շնորհիվ է տեղավորվել ԱԻՆ-ում:
Կադրերի վարչության պետ Արման Կարապետյանը ևս ՊՆ-ից է տեղափոխվել ԱԻՆ: Իսկ, ահա, 2021թ. մարտի 2-ից ՀՀ ԱԻՆ ՓԾ տնօրեն Արմեն Գասպարյանը ևս Փիլոյանի շնորհիվ է տեղափոխվել ԱԻՆ»։

«Жоховурд»: Андраник Пилоян привел в МЧС своих близких из Минобороны
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что министр по чрезвычайным ситуациям Армении Андраник Пилоян, проработавший около 27 лет в министерстве обороны, наводняет систему МЧС кадрами Минобороны или полиции.
«В частности, занимая пост министра по чрезвычайным ситуациям в период с 25 апреля по 2 августа 2021 года, он привел в систему своих близких людей из Минобороны, что вызвало серьезную обеспокоенность у сотрудников МЧС. Сотрудников Минобороны переводят и назначают на должности в МЧС, а проработавшие в системе долгие годы кадры не поощряются.
А кого конкретно Андраник Пилоян привел в МЧС из Минобороны?
По сведениям издания, благодаря Пилояну в МЧС был переведен командир пожарно-спасательного отряда № 45 Котайкской области Ованнес Абгарян. Начальник управления кадрами Арман Карапетян также перешел из Минобороны в МЧС. А с 2 марта 2021 года, благодаря Пилояну, в МЧС перешел также директор Спасательной службы МЧС Армении Армен Гаспарян»,- пишет газета.