Ադրբեջանի ԶՈւ-ն թիրախավորել է գյուղատնտեսական աշխատանք իրականացնող քաղաքացուն. ԱՀ ոստիկանություն
Փետրվարի 15-ին Արցախի Հանրապետության ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնում հաղորդում է ստացվել՝ Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտման և խաղաղ բնակչությանը հերթական անգամ թիրախավորելու վերաբերյալ:
ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից հայտնում են, որ ստացված տեղեկությունների ստուգման արդյունքում Ասկերանի շրջանային բաժնի ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը ժամը 15:30-ի սահմաններում Խրամորթ գյուղի վարչական տարածքում Խնապատ գյուղի բնակիչ Կ.Մ.-ն (ծնված 1983թ.) տրակտորով հերկ կատարելու ժամանակ, հակառակորդի մարտական դիրքից նրա ուղղությամբ արձակված կրակոցներից վնասվել է տրակտորի հետևի անվադողը:
Բաժնի պետ Արման Սարուխանյանի գլխավորությամբ դեպքի վայր են մեկնել շրջբաժնի ծառայողներն ու ռուսական խաղաղապահ զորակազմի ներկայացուցիչները:

ВС Азербайджана сделали мишенью проводившего сельскохозяйственные работы жителя Арцаха
ВС Азербайджана сделали мишенью проводившего сельскохозяйственные работы жителя Республики Арцах. Подробности приводит пресс-служба Полиции МВД Арцаха.
15 февраля в Аскеранский районный отдел поступила информация о нарушении ВС Азербайджана режима прекращения огня и таргетировании в очередной раз жителя Арцаха, проводившего сельскохозяйственные работы.
В результате проверки полученных сведений сотрудники Аскеранского районного отдела выяснили, что в тот же день около 15:30 на административной территории села Храморт житель села Хнапат К.М. (1983 г.р.) проводил сельхозработы на тракторе, когда был обстрелян с азербайджанской позиции.
В результате обстрела повреждена задняя шина трактора.
На место происшествия выехали сотрудники райадминистрации во главе с Арманом Саруханяном и представители российского миротворческого контингента.