16.02.2022. Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 180 դեպք, մահացել է 1 քաղաքացի
Արցախի Հանրապետությունում փետրվարի 15-ին կատարվել է 457թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 180 դեպք է գրանցվել, այդ թվում երեխաներ։
ԱՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում  52 վարակակիր: Գրանցվել է մահվան 1  դեպք։
Այսպիսով, 2022 թվականին կատարվել է 6502 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2059 դեպք: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 24 դեպք է արձանագրվել:

16.02.2022. В Арцахе выявлено 180 новых случаев заражения коронавирусом, скончался 1 человек
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 15 февраля проведено 457 лабораторных обследований, в результате чего выявлено 180 новых случаев заражения коронавирусом, среди заболевших – дети.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 52 носителя вируса. Зарегистрирован 1 случай летального исхода.
В общей сложности в Арцахе с начала 2022 года было проведено 6502 обследования, выявлено 2059 случаев заражения коронавирусом.