Ադրբեջանցիները երեկ կրկին թիրախավորվել է Թաղավարդի խաղաղ բնակչությունը
Փետրվարի 18-ին, ժամը 17։00-ի սահմաններում, Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի Թաղավարդ համայնքի հարևանությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքից թիրախավորվել ու հրազենային կրակոցներ են արձակվել հիշյալ համայնքի բնակելի տների ուղղությամբ։
Արցախի Հանրապետության դատախազությունից հայտնում են, որ կրակոցների հետևանքով արձակված գնդակները վնասել են տների պատերի արտաքին մասերը, իսկ գնդակներից մեկը խոցել է բնակիչներից մեկի բնակարանի պատուհանը և թափանցել ներս։
Դեպքից անմիջապես հետո հետաքննության մարմնի աշխատակիցները մեկնել են Թաղավարդ համայնք և փաստագրել հանցագործության հետևանքներն ու ամրագրել ապացույցները։
Դեպքի մասին դատախազության կողմից հաղորդվել է Արցախում ռուսական խաղաղապահ զորակազմում ընդգրկված դատախազին, ինչպես նաև փոխանցվել են դեպքի նախնական ապացույցները։

18 февраля, около 17:00, с дислоцированной по соседству с общиной Тагавард Мартунинского района Республики Арцах азербайджанской позиции выстрелы из огнестрельного оружия были произведены в направлении в направлении жилых домов указанной общины.
Как сообщает прокуратура Арцаха, выпущенные вследствие обстрела пули повредили внешние поверхности стен домов, а одна из пуль попала в окно дома мирного жителя и проникла внутрь.
Непосредственно после инцидента сотрудники следственного органа выехали в Тагавард, задокументировали последствия преступления и зафиксировали улики
Об инциденте прокуратура Арцаха уведомила прокурора, включенного в состав российского миротворческого контингента, переданы были также предварительные улики по инциденту.