Hexact-ը հասանելի է դարձնում Google-ի տվյալների «պահեստը»՝ BigQuery-ն և առևտրային նոր հարթակ է բացում․ ստարտափը հայտարարել է նոր ռազմավարությունը
15:10 19/02/2022
Hexact ընկերությունն իր աշխատանքի 3-րդ տարին նշանավորեց նոր ռազմավարությամբ, որը բեկումնային է տեխնոլոգիաների աշխարհում։
Ստարտափն իր 40,000+ գրանցված ու ապագա բոլոր օգտատերերի համար այսօրվանից հասանելի դարձրեց ամպային տեխնոլոգիայով աշխատող վաղվա աշխարհը։ Google BigQuery-ն վերլուծությունների համար օգտագործվող տվյալների խոշորագույն բազան է աշխարհում։
Google Cloud-ի տվյալների ամպային մեծամասշտաբ այս պահեստից այսուհետև կարելի է օգտվել Hexact-ի էկոհամակարգի գլխավոր՝ Hexomatic պրոդուկտի միջոցով, առանց ծրագրավորման որևէ գիտելիքի:
«Big data-ն և արհեստական բանականությունը մենք դարձնում ենք համընդհանուր հասանելի, որի շնորհիվ «սովորական» մարդը կարիք չի ունենալու ծրագրավորում իմանալ՝ ամպային տեխնոլոգիաներից օգտվելու, բարդ ավտոմատացումներ ու գործողություններ կատարելու համար։ Այլ կերպ ասած, մենք ստեղծում ենք օպերացիոն համակարգ՝ հետագա տարիներին գործն ու առօրյան ավելի հեշտացնելու համար»,-  նշել է Hexact-ի հիմնադիր տնօրեն Ստեփան Ասլանյանը։
Միաժամանակ, Hexomatic-ը վերածվում է պրոդուկտների «առուվաճառքի»  հարթակի (marketplace), որտեղ Hexact-ի պրոդուկտներից բացի կլինեն այլ ստարտափների գործիքներ։ Այսուհետև ցանկացած ստարտափ կամ մասնագետ կարող է իր ավտոմատացման (API) գործիքներն ինտեգրել Hexomatic-ում, վաճառել, եկամուտ ստանալ, զարգացնել բիզնեսը։
Հատուկ միջոցառմամբ  ներկայացվեց նաև ընկերության նոր կորպորատիվ ոճն ու ռազմավարությունը։ Լոգոն մինիմալիստական վեցանկյունն (hexagon) է, որն արտացոլում է հավասարությունը, տեխնոլոգիաներն ու տվյալները։ Գաղափարն այն է, որ գլոբալ տվյալները կարող են հասանելի լինել և դրանցից օգտվելու համար ծրագրավորման գիտելիքներ ունենալը պարտադիր չէ։
Hexact-ն անցած տարին եզրափակեց 400% աճով, նոր կատարելագործված պրոդուկտով ու 160 երկրներում գտնվող 40,000+ օգտատերերով։ Ստարտափը նախատեսում է մինչև տարեվերջ թիմը հասցնել 100-ի։
Hexact-ի մասին
«Hexact»-ի էկոհամակարգը 3 հիմնական պրոդուկտից է բաղկացած. Hexomatic-ն աշխատանքի ավտոմատացման հարթակ է, որը հնարավորություն է տալիս օգտագործել համացանցը որպես տվյալների սեփական աղբյուր, առանց ծրագրավորման գիտելիքների օգտագործել արհեստական բանականության ամենաբարդ ծառայությունները` կրկնվող ու ժամանակատար առաջադրանքներն ավտոմատացնելու համար:
Hexowatch-ը մոնիտորինգի է ենթարկում ցանկացած կայքի տեսողական, բովանդակային, տեխնոլոգիական, հասանելիության, կոդի կամ գների առցանց փոփոխությունները և ծանուցում այդ մասին:
Hexometer-ը 24/7 իրականացնում է կայքերի մոնիտորինգ և օգնում բարելավել դրանց աշխատանքը։

Hexact makes Google BigQuery accessible and launches an API marketplace: Startup has announced a new strategy
15:15 19/02/2022
Hexact data company marked the 3rd year of its operations with a new strategy, which promises cutting-edge innovations in the tech world.
The startup has made tomorrow's world of cloud technology far more accessible to all its 40,000+ registered users with some exciting new updates. Google BigQuery is the largest data warehouse in the world. From now on, public datasets including the US Census, USPTO, and Google Trends data can be accessed through Hexomatic, the flagship product of the Hexact ecosystem, without any programming knowledge or coding requirement.
"We make Big data and AI universally available so that anyone, regardless of their technical expertise can use cloud technologies, make complex automations and operations. That is to say, we are creating an operating system to facilitate work and daily life in the coming years," said Stepan Aslanyan, Hexact’s Founding CEO.
At the same time, Hexomatic is becoming an API marketplace, where other companies can showcase their products, in addition to Hexact’s own. From now on, any startup or specialist can integrate their AI tools in Hexomatic, sell, generate revenue and develop their business.
The new corporate identity and strategy of Hexact was presented with a special event (photos). The logo is a minimalist hexagon that reflects equality, technology, and data. The idea is that global data can be accessed with no programming knowledge required to use it.
Hexact concluded last year with 400% growth, a new & improved product, 40,000+ users in 160 countries. The startup plans to increase the team to 100 employees by the end of the year.
About Hexact
The Hexact ecosystem consists of three core platforms: Hexomatic is a no-code, work automation platform that enables you to harness the internet as your own data source, leverage the most sophisticated AI services, and a crowdsourced team of human assistants to automate time-consuming tasks. Hexowatch is your AI sidekick to monitor any website for visual, content, source code, technology, availability or price changes. Hexometer provides proactive website monitoring.