22.02.2022. Կորոնավիրուսի 753 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 19 քաղաքացի
Հայաստանում փետրվարի 21-ին կատարվել է 5588 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 753 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 2075 հիվանդ, մահվան 19 դեպք է։ Մահացածներից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 22-ի հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 416510 դեպք, որոնցից 394155 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 12408 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8354 դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1593 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

22.02.2022. В Армении подтверждено 753 новых случая заражения COVID-19, скончались 19 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 753 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 5588 тестах), выздоровели 2075 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 19 человек, у 3 из них, согласно сообщению Минздрава, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1593.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 22 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 416510.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 394155. На данный момент получают лечение 12408 пациентов.