22.02.2022. Կորոնավիրուսի 753 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 19 քաղաքացի
Հայաստանում փետրվարի 21-ին կատարվել է 5588 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 753 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 2075 հիվանդ, մահվան 19 դեպք է։ Մահացածներից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 22-ի հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 416510 դեպք, որոնցից 394155 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 12408 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8354 դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1593 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 753 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 416,510 as of 11 a.m. Tuesday, February 22, according to data released by the Ministry of Health.
Overall, 5,588 Covid-19 tests were conducted on February 21.
2,075 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 394,155.
16 new Covid-19 deaths have been reported in the country, taking the official death toll to 8,354. The figure does not include the deaths of 1,593 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 12,408 active cases. As many as 2,870,459 tests have been performed in the country since the disease outbreak.