Պատերազմից հետո  Բաքվի կողմից օկուպացված Արցախի տարածքներում ականի վրա պայթել է 85 ադրբեջանցի
Այն բանից հետո, երբ 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանն իր դաշնակիցների՝ Թուրքիայի և օտարերկրյա ահաբեկիչների ու ջիհադիստների անմիջական մասնակցությամբ լայնածավալ պատերազմ սանձազերծեց Արցախի դեմ, Բաքվի կողմից օկուպացված տարածքներում, ականի վրա պայթել են 85 ադրբեջանցի։
Նման տվյալներ է ներկայացրել Ադրբեջանի ՆԳՆ մամուլի ծառայության պետ, ոստիկանության մայոր Էլշադ Հաջիևը։ Նրան մեջբերում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները։
Նրա խոսքով՝ ականի պայթյունի հետևանքով զոհվել է 30 և տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ ստացել 55 քաղաքացիական անձ։

После войны 85 азербайджанцев подорвались на минах на оккупированных Баку территориях Арцаха
После развязанной Азербайджаном 27 сентября 2020 года при непосредственном участии своих союзников – Турции и иностранных боевиков-террористов и джихадистов – широкомасштабной войны против Арцаха на оккупированных Баку территориях на минах подорвались 85 азербайджанцев.
Такие данные представил начальник пресс-службы МВД Азербайджана майор полиции Эльшад Гаджиев. Его цитируют азербайджанские СМИ.
По его словам, в результате подрыва на минах погибли 30 и ранения различной степени тяжести получили 55 гражданских лиц.