23.02.2022. Հայաստանում կորոնավիրուսով 29 մարդ է մահացել
Հայաստանում փետրվարի 22-ին կատարվել է 4759  թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 946  նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1545  հիվանդ, մահվան 29  դեպք է։ Մահացածներից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 23-ի դրությամբ hաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 417456 դեպք, որոնցից 395700 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 11780 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8378 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1598 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

23.02.2022. В Армении подтверждено 946 новых случаев заражения COVID-19, скончались 29 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 946 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 4759 тестах), выздоровели 1545 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 29 человек, у 5 из них, согласно сообщению Минздрава, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
Число таких случаев составляет 1598.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 23 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 417456.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 395700. На данный момент получают лечение 11780 пациентов.