24.02.2022. Կորոնավիրուսի 764 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 17 քաղաքացի
Հայաստանում փետրվարի 23-ին կատարվել է 4467  թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 764 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 970 հիվանդ, մահվան 17  դեպք է։ Մահացածներից 3-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 24-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 418220 դեպք, որոնցից 396670 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 11557 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8392 դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1601 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

24.02.2022. В Армении подтверждено 764 новых случая заражения COVID-19, скончались 17 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 764 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 4467 тестах), выздоровели 970 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 17 человек, у 3 из них, согласно сообщению Минздрава, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
Число таких случаев составляет 1601.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга, 24 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 418220.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 396670. На данный момент получают лечение 11557 пациентов.