25.02.2022. Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 47 դեպք, մահացել է 1 քաղաքացի
Արցախի Հանրապետությունում փետրվարի 24-ին կատարվել է 173 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 47 դեպք է գրանցվել, այդ թվում երեխաներ։
ԱՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում  55 վարակակիր: Գրանցվել է մահվան 1  դեպք։
Այսպիսով, 2022 թվականին կատարվել է 8715 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 2814 դեպք: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 32 դեպք է արձանագրվել:

25.02.2022. В Арцахе выявлен 47 новых случаев заражения коронавирусом, скончался 1 человек
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 24 февраля проведено 173 лабораторных обследования, в результате чего выявлено 47 новых случаев заражения коронавирусом, среди заболевших – дети.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 55 носителей вируса. Зарегистрирован 1 случай смерти.
В общей сложности в Арцахе с начала 2022 года было проведено 8715 обследований, выявлено 2814 случаев заражения коронавирусом.