25.02.2022. Հայաստանում կորոնավիրուսից մահացածների թիվն անցավ 10 հազարը
Հայաստանում փետրվարի 24-ին կատարվել է 4642 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 572  նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1571  հիվանդ, մահվան 23  դեպք է գրանցվել։ Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 25-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 418792 դեպք, որոնցից 398241 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 10535 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8413 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1603 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 16 կորոնավիրուսով հիվանդ։

25.02.2022. В Армении число умерших от COVID-19 превысило 10 тыс.
За минувшие сутки в Армении подтверждено 572 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 4642 тестах), выздоровел 1571 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 23 человека, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1603.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 25 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 418792.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 398241. На данный момент получают лечение 10535 пациентов.
Число случаев с летальным исходом составило 8413.
С начала пандемии, согласно официальным данным, скончались 10 тыс. 16 зараженных коронавирусом пациентов.