26.02.2022. Կորոնավիրուսի 631 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 22 քաղաքացի
Հայաստանում փետրվարի 25-ին կատարվել է 4183 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 631 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1463 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 22 դեպք։ Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 26-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 419 423 դեպք, որոնցից 399 704 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 9681 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8433 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1605 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 16 կորոնավիրուսով հիվանդ։

26.02.2022. В Армении подтвержден 631 новый случай заражения COVID-19, скончались 22 человека
За минувшие сутки в Армении подтвержден 631 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 4183 тестах), выздоровели 1463 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 22 человека, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1605.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 субботы, 26 февраля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 419 423.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 399 704. На данный момент получает лечение 9681 пациент.