28.02.2022. Կորոնավիրուսի 139 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 12 քաղաքացի
Հայաստանում փետրվարի 27-ին կատարվել է 2804 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 139  նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 837 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 12 դեպք։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում փետրվարի 28-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 419832 դեպք, որոնցից 401677 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 8088 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ,կորոնավիրուսի հետևանքով 8461 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1606 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 67 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Armenia has confirmed 139 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 419,832 as of 11 a.m. Monday, February 28, according to data released by the Ministry of Health.
Overall, 2,804 Covid-19 tests were conducted on February 27.
837 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 401,677.
12 new Covid-19 deaths have been reported in the country, taking the official death toll to 8,461. The figure does not include the deaths of 1,606 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 8,088 active cases. As many as 2,894,588 tests have been performed in the country since the disease outbreak.