02.03.2022. Կորոնավիրուսի 342 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 20 քաղաքացի
Հայաստանում  մարտի 1-ին կատարվել է 4020 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 342  նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 1239 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 20 դեպք։ Մահացածներից 5-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 2-ի դրությամբ  հաստատվել է կորոնավիրուսային 420498 դեպք, որոնցից 403671 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 6717 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8493 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1617 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 110 կորոնավիրուսով հիվանդ։

02.03.2022. В Армении подтверждено 342 новых случая заражения COVID-19, скончались 20 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 342 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 4020 тестах), выздоровели 1239 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 20 человек, у 5 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1617.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 2 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 420498.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 403671. На данный момент получают лечение 6717 пациентов.
Число случаев с летальным исходом составило 8493.
С начала пандемии, согласно официальным данным, скончались 10 тыс. 110 зараженных коронавирусом пациентов.