04.03.2022. Կորոնավիրուսի 251 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 12 քաղաքացի
Հայաստանում մարտի 3-ին կատարվել է 3847 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 251 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 836 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 12 դեպք։ Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 4-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 421008 դեպք, որոնցից 404993 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 5875 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8516 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1624 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 140 կորոնավիրուսով հիվանդ։

04.03.2022. В Армении подтвержден 251 новый случай заражения COVID-19, скончались 12 человек
За минувшие сутки в Армении подтвержден 251 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 3847 тестах), выздоровели 836 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 12 человек, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1624.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 4 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 421008.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 404993. На данный момент получают лечение 5875 пациентов.
Число случаев с летальным исходом составило 8516.
С начала пандемии, согласно официальным данным, скончались 10 тыс. 140 зараженных коронавирусом пациентов.