07.03.2022. Կորոնավիրուսի 60 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 14 քաղաքացի
Հայաստանում  մարտի 6-ին կատարվել է 2598  թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 60 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 377  հիվանդ, գրանցվել է մահվան 14 դեպք։ Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են  կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 6-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 421401 դեպք, որոնցից 406570 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 4653 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8548 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1630 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 178 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Armenia has confirmed 60 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 421,401 as of 11 a.m. Monday, March 7, according to data released by the Ministry of Health.
Overall, 2,598 Covid-19 tests were administered on March 6.
377 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 406,570.
12 new Covid-19 deaths have been reported in the country, taking the official death toll to 8,548. The figure does not include the deaths of 1,630 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 4,653 active cases. As many as 2,918,947 tests have been performed in the country since the disease outbreak.