Սպանված 24 տափաստանային արտույտ
Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի ղեկավարի հրամանի համաձայն փետրվարի 24-ից ՀՀ մի շարք մարզերում իրականացվում են ապօրինի որսի կանխարգելման միջոցառումներ, որի ընթացքում ՀՀ Արագածոտնի և Արմավիրի մարզերում արձանագրվել է ապօրինի որսի 3 դեպք։
Տեսչական մարմնից հայտնում են, որ առգրավվել է հայտնաբերված ԻԺ-43, ՄՌ-43, ՄՌ-27 տեսակի հարթափող որսորդական հրացան, նաև որսված 24 հատ տափաստանային արտույտ տեսակի թռչուն:
Միջոցառումների ընթացքում ՀՀ  Լոռու մարզում հայտնաբերվել է նաև ապօրինի փայտանյութ տեղափոխող «ԳԱԶ-66» մակնիշի ավտոմեքենա՝ առանց համապատասխան փաստաթղթերի 4խմ վառելափայտով։ Ապօրինի փայտանյութով բեռնված ավտոմեքենան տեղափոխվել է Ոստիկանության հատուկ պահպանվող տարածք։
Նշվում է նաև, որ իրականացվում են վարչական վարույթներ, կկիրառվեն պատասխանատվության միջոցներ։ Միջոցառումները շարունակվում են։

На охоте убили 24 степных жаворонков
Согласно приказу руководителя Инспекционного органа по охране природы и недр Республики Армения, с 24 февраля в ряде областей республики проводятся мероприятия по пресечению  незаконной охоты, в ходе которых зарегистрировано 3 случая незаконной охоты в Арагацотнской и Армавирской областях РА.
Инспекционный орган сообщает, что конфискованы обнаруженные гладкоствольные охотничьи ружья ИЖ-43, МР-43, МР-27, а также добытые на охоте степные жаворонки в количестве 24 штук.
В ходе мероприятий в Лорийской области РА был обнаружен автомобиль «ГАЗ-66», перевозивший нелегально древесину – 4 кубометра дров без соответствующих документов. Машину с нелегальной древесиной доставили на особо охраняемую территорию Полиции.
Также отмечается, что ведется административное производство, будут применены меры по привлечению к ответственности. Мероприятия продолжаются.