07.03.2022. Կորոնավիրուսի 60 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 14 քաղաքացի
Հայաստանում մարտի 6-ին կատարվել է 2598 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 60 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 377 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 14 դեպք։ Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 6-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 421401 դեպք, որոնցից 406570 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 4653 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8548 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1630 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 178 կորոնավիրուսով հիվանդ։

07.03.2022. В Армении подтверждено 60 новых случаев заражения COVID-19, скончались 14 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 60 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 2598 тестах), выздоровели 377 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 14 человек, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1630.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 7 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 421401.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 406570. На данный момент получают лечение 4653 пациента.
Число случаев с летальным исходом составило 8548.
С начала пандемии, согласно официальным данным, скончались 10 тыс. 178 зараженных коронавирусом пациентов.