Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը ելույթ կունենա Օմանում
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը մեկնում է Օմանի Սուլթանություն, որտեղ մարտի 10-ին մայրաքաղաք Մասկատի արքայական օպերային թատրոնում հանդես կգա համերգային ծրագրով։ Նվագախումբը հրավերը ստացել է այդ երկրի օպերային թատրոնից։ Այս մասին հայտնում են Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի մամուլի ծառայությունից։
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը՝ գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատանի ղեկավարությամբ, կներկայացնի 19-րդ դարի իտալացի օպերային կոմպոզիտոր Գաետանո Դոնիցետիի գլուխգործոցները։
Նվագախմբի հետ ելույթ կունենան Լավինիա Բինին (սոպրանո), Կլեմանտին Մարգենը (մեցցո-սոպրանո), Արտուրո Չակոն-Կրուզը (տենոր), Ալեսանդրո Լուոնգոն (բարիտոն) և Նաուել դի Պիերոն (բաս)։

Государственный симфонический оркестр Армении отправляется в Султанат Оман, где 10 марта выступит с концертной программой в Королевском оперном театре столицы Маската.
Приглашение Государственный симфонический оркестр Армении получил из оперного театра этой страны.
Государственный симфонический оркестр Армении под руководством художественного руководителя и главного дирижера Сергея Смбатяна представит шедевры итальянского композитора XIX века Гаэтано Доницетти.
С оркестром выступят Лавиния Бини (сопрано), Клементин Марген (меццо-сопрано), Артуро Чакон-Крус (тенор), Алессандро Луонго (баритон) и Науэль ди Пьеро (бас).