Առուշանյանը՝ կանանց. Ձեր նվիրումի շնորհիվ են պահպանվում մեր ազգային ավանդույթները
Գորիսի hհամայնքապետ Առուշ Առուշանյանը, որն այս պահին կալանավայրում է, շնորհավորական ուղերձ է հղել Մարտի 8-ի առթիվ։
«Սիրելի' կանայք, մայրեր և քույրեր, սրտանց շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց միջազգային օրվա՝ Մարտի 8-ի առթիվ: Այս տոնը ևս մեկ առիթ է լավագույն մաղթանքներ, մեծարանքի և գնահատանքի խոսքեր ուղղելու համար:
Ձեր նվիրումի շնորհիվ են պահպանվում մեր ազգային ավանդույթները:
Անգնահատելի է ձեր դերը սերունդներին՝ ազգային արժեքների ոգով դաստիարակելու գործում: Ձեր հոգատարության, հավատարմության, կարևոր առաքելության շնորհիվ են ամբողջանում մեր ընտանիքները:
Բոլոր ժամանակներում կանայք մշտապես նվիրումով մասնակցել են նաև պետական և հասարակական կյանքին: Այսօր ևս ողջունելի է ձեր ձգտումը՝ ակտիվ մասնակցություն ունենալու հասարակական-քաղաքական կյանքի ամենատարբեր ոլորտներում:
Սիրելի' տիկնայք, մայրեր, քույրեր, կրկին շնորհավորելով գարնանային տոնի առթիվ՝ մաղթում եմ ընտանեկան բարեկեցություն, երջանկություն ու լավատեսություն:

Goris Mayor Arush Arushanyan, who is currently in custody, extended greetings and best wishes to women on International Women's Day. His congratulatory message reads:
"Dear women, mothers and sisters, I want to offer my warmest congratulations to you on March 8 – International Women's Day. This holiday is yet another occasion to extend my best wishes, respect and gratitude.
Our national traditions are preserved thanks to your devotion.
Your role in educating generations in the spirit of national values is invaluable. Your care, loyalty and important mission make our families complete.
At all times women have always selflessly participated in the state and public life. Today your desire to take an active part in various spheres of social and political life is also welcomed.
Dear women, mothers and sisters, congratulating you once again on the spring holiday, I wish you family well-being, happiness and optimism.