Սեյրան Օհանյան. Թող խաղաղությունը և օրորոցային վրեժը նոր խնդություն բերեն կանանց
Պաշտպանության նախկին նախարար, ԱԺ պատգամավոր Սեյրան Օհանյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ շնորհավորել է կանանց տոնը.
«Մարտի 8-ին ամբողջ աշխարհում նշում են Կանանց միջազգային օրը:
Եվ պետությունների բարձրաստիճան, փորձառու այրերը գեղեցիկ մաղթանքներ են նվիրում նրանց՝ անկեղծ գնահատանքով մեծարելով մեզ կյանք պարգևող մայրերին, սիրելի կանանց, քույրերին ու դուստրերին:
Սակայն այս նույն աշխարհում, երբ իշխանության ղեկին են հայտնվում քաղաքական անհեռատես, պատահական դեմքեր, պատերազմները հաջորդում են իրար և մահ, ավերածություն տարածելով` կործանում հազարավոր խաղաղ, անզեն էակների՝ կանանց ու երեխաների, տարեց մարդկանց։
Պաշտպանել աշխարհն այդ արհավիրքից այսօր դարձել է առավել դժվար:
Եվ կցանկանայի ի սրտե հավատալ, որ կյանքի հավերժական, անհանգիստ շրջապտույտի մեջ որևէ փորձություն չի կոտրի գեղեցիկ ապրելու, սիրելու, սիրվելու, նոր կյանք արարելու, երջանիկ լինելու կանանց տիեզերական առաքելությունը։ Մաղթում եմ, որ սիրող, պաշտպանող, ուժեղ այրերի անկեղծ, հավատարիմ հոգածությունը թռիչքի նոր թևեր տա նրանց՝ օգնելով հասնել երազանքների ներշնչող բարձրակետին։

Сейран Оганян: Сегодня защитить мир от этого бедствия стало еще сложнее
Бывший министр обороны, руководитель фракции Национального собрания «Армения» Сейран Оганян поздравил женщин Армении с праздником – Международным женским днем.
«8 марта во всем мире отмечается Международный женский день.
И высокопоставленные, опытные государственные деятели адресуют красивые пожелания, искренней оценкой возвеличивая подаривших нам жизнь матерей, любимых женщин, сестер и дочерей.
Но в этом же мире, когда у руля власти оказываются политически недальновидные, случайные лица, войны следуют друг за другом, сея смерть и опустошение, уничтожая тысячи мирных, безоружных существ – женщин и детей, пожилых людей.
Сегодня защитить мир от этого бедствия стало еще сложнее.
И мне хотелось бы искренне верить, что в вечном, беспокойном круговороте жизни никакие испытания не сломают комическую миссию женщины жить красиво, любить, быть любимой, счастливой и дарить новую жизнь.
Желаю, чтобы искренняя, верная забота любящих, защищающих, сильных мужчин дала им новые крылья для полета, помогая достичь вдохновляющей вершины мечты.