09.03.2022. Կորոնավիրուսի 51 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 8 քաղաքացի
Հայաստանում մարտի 8-ին կատարվել է 2803 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 51 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 266 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 8 դեպք։
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 9-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր  421 592 դեպք, որոնցից 407 348 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 4054 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8560 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1630 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 190 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Armenia has confirmed 51 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 421,592 as of 11 a.m. Wednesday, March 9, according to data released by the Ministry of Health.
Overall, 2,803 Covid-19 tests were administered on March 8.
266 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 407,348.
8 new Covid-19 deaths have been reported in the country, taking the official death toll to 8,560. The figure does not include the deaths of 1,630 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 4,054 active cases. As many as 2,924,553 tests have been performed in the country since the disease outbreak.