10.03.2022. Կորոնավիրուսի 122 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 քաղաքացի
Հայաստանում մարտի 9-ին կատարվել է 2769 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 122 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 235 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 4 դեպք։ Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է   կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 10-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 421714 դեպք, որոնցից 407583 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3937 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8563 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1631 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 194 կորոնավիրուսով հիվանդ։

10.03.2022. В Армении подтверждено 122 новых случая заражения COVID-19, скончались 4 человека
За минувшие сутки в Армении подтверждено 122 новых случая заражения коронавирусом (при проведенных 2769 тестах), выздоровели 235 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 4 человека, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни.
Число таких случаев составляет 1631.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 четверга,10 марта, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 421714.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 407583. На данный момент получают лечение 3937 пациентов.
Число случаев с летальным исходом составило 8563.
С начала пандемии, согласно официальным данным, скончались 10 тыс. 194 зараженных коронавирусом пациента.