10.03.2022. Կորոնավիրուսի 122 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 քաղաքացի
Հայաստանում մարտի 9-ին կատարվել է 2769 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 122 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 235 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 4 դեպք։ Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է   կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, Հայաստանում մարտի 10-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 421714 դեպք, որոնցից 407583 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3937 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8563 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1631 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Համավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 10 հազար 194 կորոնավիրուսով հիվանդ։

Armenia has confirmed 122 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 421,714 as of 11 a.m. Thursday, March 10, according to data released by the Ministry of Health.
Overall, 2,769 Covid-19 tests were administered on March 9.
235 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 407,583.
Three new Covid-19 deaths have been reported in the country, taking the official death toll to 8,563. The figure does not include the deaths of 1,631 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,937 active cases. As many as 2,927,322 tests have been performed in the country since the disease outbreak.